Časté dotazy 


1. Jak se řeší záclony, pokud mám garnýž, která pro svou délku potřebuje prostřední konzoli? Přes konzoli přeci záclona jezdit nemůže.

 

Jsou tu dvě řešení. První, dá se použít kolekce Forte, kde prostřední konzole nevadí. Druhá možnost je konzoli prostě obejít kroužky, a záclonu odhrnovat jen do poloviny.

 

 

2. Mám okno v rohu místnosti. Jakou mám použít garnýž?

 

V tomto případě je ideální použít boční držák, který dodáváme v dezénu Mosazi a Nerezi. Další možností je použít stropní držáky, které rovněž dodáváme v dezénu Mosazi a Nerezi, a to v provedení jednoduchém a dvojitém.

 

 

3. Jak vyřešit klenuté okno do pravidelného půlkruhu?

 

Ideální je použít samostatnou kolejnici, bez přední krycí lišty, z Kolejnicových garnýží.

 

 

4. Jakým způsobem se garnýže usazují do konzolí? Tj. zda je nutné sundat koncovku garnýže a garnýž prostrčit kruhovým otvorem na konzoli nebo zda se garnýže usadí z vrchu do „žlábků“ na konzoli?

Prodáváme oba druhy. Záleží, který vyberete.

 

 

5. Jakou délku garnýže zvolit a jak?


Při výběru garnýže je nutné počítat s přesahem garnýže min. 30cm na každé straně okna, počítáno od špalety. Tedy na okno např. 200cm světlost otvoru, dáme garnýž 280cm a vyšší. Všechny garnýže lze zakrátit.

6. Zajímalo by mě, jestli po zavěšeni záclon, se nebude kovová garnýž o průměru 16 mm prohýbat.

Prodáváme takové zboží, které se neprohýbá. Vždy jde o zátěž, ale máme naše garnýže otestovány, že se neprohýbají, ani ve 2,4m se závěsem Blackout, který je jeden z nejtěžších, které nabízíme. Tedy s prohýbáním problémy nemáme.

 


7. U kolejnicových garnýží je psané montáž do stropu.Nedají se tedy přichytit do zdi? jak je vysoka kolejnicová garnýž od stropu? A jestli uváděná míra je bez oblouku? 

Kolejnicové garnýže se dají uchytit do stropu, i do zdi. Ovšem za předpokladu, že použijete konzole, na které garnýž přiděláte. Profil garnýže je vysoký 1cm a krycí lišta je široká 5cm. Uváděná délka garnýže je délka samotného profilu bez oblouků. Délka oblouku je 10cm. Garnýž lze zakrátit.

 


8. Jaký průměr mají dřevěné garnýže Naturale a Excelent?
 

Vždy se jedná o průměr tyče 28mm.

 

9. Udávaná délka garnýže je délka tyče vč. koncovky nebo jen délka tyče?

Udávaná délka garnýže je délka pouze samotné tyče. To platí u všech dodávaných garnýží, dřevěných, plastových i kovových.

 


10. Jak mám postupovat,když mi dorazí poškozené zboží?

 

Jednoduše nám zavolejte na 773274234, nebo na 774274854, nebo pošlete email na expedice@levne-garnyze.cz O napravení se ihned postaráme. Je důležité, aby se

poškození nahlásilo do 24 hodin.Pět rad pro výběr závěsu:

1) Zaměřte se na celkový design místnosti a použitých materiálů. Pamatujte, že závěs je pro svou plochu velmi důležitým prvkem Vaší domácnosti, který by neměl být nikdy podceňován. 

2) Změřte šířku a výšku zakrývaného prostoru. Vycházejte z předpokladu, že šířka i výška by měla přesahovat zakrývaný prostor alespoň o 20cm celkem na výšku, a alespoň o 40cm na šířku. Závěs lze přetáhnout i přes topení až k podlaze. V takovém případě z výšky závěsu odpočítejte dva cm od podlahy. 

3) Je třeba počítat s tím, že se závěs při obšívání přehne o cca 5 cm na každé straně. Tím se závěs v celkové šířce zkrátí o 10 cm. 

4) U lehčích závěsů je možné provést jemné nařasení. V takovém případě je třeba počítat s alespoň 0,5 násobkem šířky závěsu. 

5) Každý závěs je možné ozdobit závěsovou sponou, nebo bočním držákem.

Určení šířky záclony (ve formuláři označeno jako délka):
  • šířka okna x 2 = délka záclony s jemným nařasením
  • šířka okna x 3 = délka záclony s bohatým nařasením

Příklad: Osazujeme okno v celkové šířce 3,2m (zleva doprava). Pro jemné nařasení je třeba 6,4m záclony. Ve formuláři zvolíme hodnoty 6[bm] 40[cm].
 

Pět rad pro výběr záclony:

1) Zaměřte se na celkový design místnosti a použitých materiálů. Pamatujte, že záclona je pro svou plochu velmi důležitým prvkem Vaší domácnosti, který by neměl být nikdy podceňován. 

2) Změřte šířku a výšku zakrývaného prostoru. Vycházejte z předpokladu, že šířka může být větší, nežli momentálně požadujete, jelikož lze záclonu nařasit. Doporučujeme počítat alespoň s třiceticentimetrovým přesahem. Výška se doporučuje od tyče garnýže až 5 cm pod parapet okna. Záclonu lze přetáhnout i přes topení až k podlaze. V takovém případě z výšky záclony odpočítejte dva cm od podlahy. 

3) Šířka záclony se počítá takto: Rozměr (šíři) zakrývaného prostoru vynásobíte dvěmi pro jemné nařasení a třemi pro bohaté nařasení. V praxi pokud zakrýváte prostor o šíři dvou a půl metrů, pro jemné nařasení objednejte pět metrů, pro bohaté sedm a půl metru.

4) Je třeba počítat s tím, že se záclona při obšívání přehne o cca 5 cm na každé straně. Tím se záclona v celkové šířce zkrátí o 10 cm. 

5) U záclon s motivem, je třeba počítat s kolísáním velikosti, z důvodu celkového vzhledu vzoru. 

V praxi: Při objednání záclony s postavičkami o šířce 20cm, které jsou od sebe vzdáleny 100 cm na střed postavy, je třeba ustřihnout záclonu minimálně 200cm širokou, jinak by došlo k vyosení motivu a záclona by vypadala nevzhledně.

Za www.Levne-garnyze.cz Jan Rossi

AKCEADAM o. s.

Podporujeme občanské sdružení Adam, které se stará o autistické děti.Charita Kojetín

Podporujeme azylový dům pro matky s dětmi - Charita Kojetín.

Partnerské weby:   Připravuje se Vaše dítě k přijímacím zkouškám na střední školu? Vyzkoušejte přípravné kurzy online.  Přehled všech partnerských webů.