náhled

od 101 Kč s DPH

272 Kč

ušetříte 63 %

Záclona RENA bílá 120cm, 250cm

popis: Bílá záclona s moderním vzorem a nenápadným spodním okrajem.

Parametry:
Materiál: 100% polyester.
Doporučené praní: 40°C.

 výškadélka [bm][cm]
 
 příplatkové služby:
  bez šití
obšít okraje (23 Kč/bm)
obšít okraje (23 Kč/bm) a našít stužku Small 2,5cm (31 Kč/bm)
obšít okraje (23 Kč/bm) a našít stužku Mind 5cm (32 Kč/bm)
obšít okraje (23 Kč/bm) a našít stužku Maxi 10cm (42 Kč/bm)
 

Potřebujete poradit?
Zavolejte: 773 274 234


Určení šířky záclony (ve formuláři označeno jako délka):
  • šířka okna x 2 = délka záclony s jemným nařasením
  • šířka okna x 3 = délka záclony s bohatým nařasením

Příklad: Osazujeme okno v celkové šířce 3,2m (zleva doprava). Pro jemné nařasení je třeba 6,4m záclony. Ve formuláři zvolíme hodnoty 6[bm] 40[cm].
 

Pět rad pro výběr záclony:

1) Zaměřte se na celkový design místnosti a použitých materiálů. Pamatujte, že záclona je pro svou plochu velmi důležitým prvkem Vaší domácnosti, který by neměl být nikdy podceňován. 

2) Změřte šířku a výšku zakrývaného prostoru. Vycházejte z předpokladu, že šířka může být větší, nežli momentálně požadujete, jelikož lze záclonu nařasit. Doporučujeme počítat alespoň s třiceticentimetrovým přesahem. Výška se doporučuje od tyče garnýže až 5 cm pod parapet okna. Záclonu lze přetáhnout i přes topení až k podlaze. V takovém případě z výšky záclony odpočítejte dva cm od podlahy. 

3) Šířka záclony se počítá takto: Rozměr (šíři) zakrývaného prostoru vynásobíte dvěmi pro jemné nařasení a třemi pro bohaté nařasení. V praxi pokud zakrýváte prostor o šíři dvou a půl metrů, pro jemné nařasení objednejte pět metrů, pro bohaté sedm a půl metru.

4) Je třeba počítat s tím, že se záclona při obšívání přehne o cca 5 cm na každé straně. Tím se záclona v celkové šířce zkrátí o 10 cm. 

5) U záclon s motivem, je třeba počítat s kolísáním velikosti, z důvodu celkového vzhledu vzoru. 

V praxi: Při objednání záclony s postavičkami o šířce 20cm, které jsou od sebe vzdáleny 100 cm na střed postavy, je třeba ustřihnout záclonu minimálně 200cm širokou, jinak by došlo k vyosení motivu a záclona by vypadala nevzhledně.
AKCEADAM o. s.

Podporujeme občanské sdružení Adam, které se stará o autistické děti.Charita Kojetín

Podporujeme azylový dům pro matky s dětmi - Charita Kojetín.

Partnerské weby:   Připravuje se Vaše dítě k přijímacím zkouškám na střední školu? Vyzkoušejte přípravné kurzy online.  Přehled všech partnerských webů.