náhled

od 170 Kč s DPH

Záclona voál bílý s olůvkem 300 cm

popis: Jemná voálová záclona, která je velmi oblíbená svojí jednoduchostí. Ve spodní části záclony je všité olůvko. Bílý voál prodáváme ve výšce 300 cm, zákazníkovi jej upravíme na jakýkoliv požadovaný rozměr.

Parametry:
Materiál: 100% polyester.
Doporučené praní: 40 °C.

 výškadélka [bm][cm]
 
 příplatkové služby:
  bez šití
obšít okraje (23 Kč/bm)
obšít okraje (23 Kč/bm) a našít stužku Small 2,5cm (31 Kč/bm)
obšít okraje (23 Kč/bm) a našít stužku Mind 5cm (32 Kč/bm)
obšít okraje (23 Kč/bm) a našít stužku Maxi 10cm (42 Kč/bm)
 

Potřebujete poradit?
Zavolejte: 773 274 234


Určení šířky záclony (ve formuláři označeno jako délka):
  • šířka okna x 2 = délka záclony s jemným nařasením
  • šířka okna x 3 = délka záclony s bohatým nařasením

Příklad: Osazujeme okno v celkové šířce 3,2m (zleva doprava). Pro jemné nařasení je třeba 6,4m záclony. Ve formuláři zvolíme hodnoty 6[bm] 40[cm].
 

Pět rad pro výběr záclony:

1) Zaměřte se na celkový design místnosti a použitých materiálů. Pamatujte, že záclona je pro svou plochu velmi důležitým prvkem Vaší domácnosti, který by neměl být nikdy podceňován. 

2) Změřte šířku a výšku zakrývaného prostoru. Vycházejte z předpokladu, že šířka může být větší, nežli momentálně požadujete, jelikož lze záclonu nařasit. Doporučujeme počítat alespoň s třiceticentimetrovým přesahem. Výška se doporučuje od tyče garnýže až 5 cm pod parapet okna. Záclonu lze přetáhnout i přes topení až k podlaze. V takovém případě z výšky záclony odpočítejte dva cm od podlahy. 

3) Šířka záclony se počítá takto: Rozměr (šíři) zakrývaného prostoru vynásobíte dvěmi pro jemné nařasení a třemi pro bohaté nařasení. V praxi pokud zakrýváte prostor o šíři dvou a půl metrů, pro jemné nařasení objednejte pět metrů, pro bohaté sedm a půl metru.

4) Je třeba počítat s tím, že se záclona při obšívání přehne o cca 5 cm na každé straně. Tím se záclona v celkové šířce zkrátí o 10 cm. 

5) U záclon s motivem, je třeba počítat s kolísáním velikosti, z důvodu celkového vzhledu vzoru. 

V praxi: Při objednání záclony s postavičkami o šířce 20cm, které jsou od sebe vzdáleny 100 cm na střed postavy, je třeba ustřihnout záclonu minimálně 200cm širokou, jinak by došlo k vyosení motivu a záclona by vypadala nevzhledně.
AKCEADAM o. s.

Podporujeme občanské sdružení Adam, které se stará o autistické děti.Charita Kojetín

Podporujeme azylový dům pro matky s dětmi - Charita Kojetín.

Partnerské weby:   Připravuje se Vaše dítě k přijímacím zkouškám na střední školu? Vyzkoušejte přípravné kurzy online.  Přehled všech partnerských webů.